Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%12
Yeni
OHALDE ÖZGÜRLÜK Gürsel Tekin

Ohalde Özgürlük

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,93 TL
Kazancınız : 3,07 TL
Ohalde Özgürlük
Ohalde Özgürlük
Halk Kitabevi
21.93

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'i tanımayanımız var mıdır? O kamuoyu önünde söyledikleri yaptıkları ve görüşleriyle hep tartışılan bir isim oldu. İlkgençlik yıllarında CHP'nin gençlik örgütünde başladığı siyaset yaşamında partinin ve yerel yönetimlerin basamaklarını hızla çıktı. Bu başarının altında ise "Üzerine aldığı her görevi başarıyla tamamlar" güvenini halkta yaratması yatıyordu. Bu güven elbette onun kendine duyduğu özgüvenin de bir yansımasıydı.

Ona hem rakip siyaset kulvarlarından hem de beraber siyaset yaptığı bazı arkadaşlarından yöneltilen karalamalara iftiralara karşı durabilmesinde en büyük gücü; karakterinin açıkyürekliliğinden dürüstlüğünden açık düşünceliliğinden ve özgürlük tutkusundan aldı.

İnsanlara ve halkına yöneltilmiş fiziki ve fikri hiçbir baskıyı kabul etmedi sineye çekmedi. Bunu yaparken de insanlarının refahı dışında bir amaç gütmedi. Daha ortaokul sıralarında köylülere yapılan bir haksızlığa karşı düzenlediği eylem siyasi yaşamının da nasıl şekilleneceğini gösteriyordu.

Ünlü ve etkin kişilerde görmeye alıştığımız ayırım ondan da bulunuyor muydu? Acaba insan Gürsel Tekin'in bir siyasetçi olarak Gürsel Tekin'den farklı yanları var mıydı?

İşte bütün hayat macerasını bu kitapta; zaman zaman bastıramadığı isyan duygusuyla kimi zaman da yaşadığı düş kırıklıklarıyla hüzünleri ve sevinçleriyle ama o bildiğimiz açıkyürekliliğiyle anlattı.

Kapat